ariston

آشنایی با انرژی نو ( سیستم های خورشیدی )

آشنایی با انرژی نو (سیستم های خورشیدی) :

همانطور که می دانیم خورشید جزء منابع تجدید ناپذیر محسوب می گردد و روزی به پایان خواهد رسید و به دلیل رایگان بودن آن مورد توجه صنعت سیستم های گرمایش قرار گرفته است.

کارخانه هایی که در زمینه سیستم های گرمایشی فعالیت می کنند به این نتیجه رسیدند که اگر بتوان از این انرژی ارزشمند به منظور تامین آبگرم مصرفی استفاده گردد باعث صرفه جویی در ذخایر نفتی و گازی خواهد شد که با طراحی سیستم های خورشیدی ( Solar System ) کمک شایانی به حفظ ذخایر نفتی نمودند .

همانطور که می دانیم احتراق حاصل از نفت و گاز آلاینده هایی را به همراه دارد که خطر جدی برای محیط زیست محسوب خواهد شد به همین منظور با طراحی صفحات خورشیدی (Solar Panel ) بر روی پشت بام (فضای آزاد) ، 60 درصد از نیاز آبگرم مصرفی سالانه را تامین خواهد کرد و به دلیل عدم تولید آلاینده و کمک به حفظ محیط زیست ، به آن لقب دوستدار محیط زیست ( ECO Friendly ) را اختصاص دادند .

استفاده از سیستم های خورشیدی باعث کاهش چشمگیر هزینه قبض گاز می گردد . پکیج های سولار آریستون دارای 35 درصد کاهش مصرف انرژی نسبت به مدل های قدیمی و راندمان 108 درصد برخوردار می باشد.

طراحی هوشمند و برتر آریستون ایتالیا در زمینه سیستم خورشیدی ( Solar System ) جزء متفات ترین طراحی های موجود در بازار جهان محسوب می گردد . واحد R&D کمپانی آریستون ایتالیا مدل (GENUS PERMIUM EVO SOLAR) را که محصول کاملا متفاوت ، نسبت به دیگر محصولات گرمایشی می باشد را با طراحی و کیفیتی خاص وارد عرصه رقابت نموده است.

به پاسداشت طراحی برتر و حمایت از محیط زیست ، کلمه solar را به محصول مربوط یه سیستم خورشیدی افزود . GENUS PERMIUM EVO SOLAR

در حالت کلی متعلقات مورد نیاز برای راه اندازی سیستم خورشیدی ((Solar Systemبه شرح ذیل است:

1-صفحات خورشیدی (Solar Panel)

2-مخزن خارجی آب گرم مصرفی Storage Tank))

3-سنسور خارجی (بیرونی) (Out Door Sensor)

4-سیستم بهینه سازی مصرف انرژی (SENSYSE)

5-پکیج گرمایشی ( Boiler)

آریستون همواره می کوشد محصول کاملا متفاوت را تولید و در سراسر جهان عرضه نماید. پکیج آریستون مدل GENUS PERMIUM EVO SOLARبه صورت ویژه برای سیستم های خورشیدی طراحی گردیده است، نکته قابل توجه این است که با نصب پکیج GENUS PERMIUM EVO SOLAR دیگر نیازی به خرید مخزن خارجی (STORAGE TANK) نیست و این مخزن داخل خود پکیج تعبیه شده است وظرفیت آن 180 لیتر می باشد.

نکته قابل توجه دیگر این است که برخلاف سایر پکیج های رایج در بازار که دارای یک یا دو عدد پمپ سیرکولاتور هستند، این مدل هوشمند آریستون دارای 3 عدد پمپ سیرکولاتور می باشند.

1-پمپ گرمایش:( HEATING PUMP ) به منظور سیرکولاسیون آب بین مبدل اصلی ( اولیه ) و سیستم گرمایش ( رادیاتور، گرمایش از کف و فن کوئل )

2-پمپ آب گرم مصرفی: ( D.H.W PUMP ) به منظور سیرکولاسیون آب بین مبدل ثانویه (صفحه ای) و مخزن آب گرم مصرفی

3-پمپ سیستم خورشیدی: ( SOLAR PUMP ) به منظور سیرکولاسیون آب بین مخزن آب گرم مصرفی و صفحات خورشیدی

توضیح عملکرد:

زمانیکه هوا آفتابی می باشد صفحات خورشیدی (Solar Panel) در معرض تابش نور خورشید قرار می گیرد و سنسور تعبیه شده بر روی آن دمای بیش از 50 درجه سانتی گراد را اندازه گیری می کند و فرمان وصل را به پمپ پکیج ( Solar Pump ) ارسال نموده و آب را بین صفحات خورشیدی و مخزن 180 لیتری آب مصرفی به چرخش در می آورد .

استفاده از سیستم خورشیدی مقرون به صرفه می باشد و باعث می گردد که هزینه های گاز و برق کاهش یابد، همچنین زمانیکه هوا ابری باشد آب داخل صفحات خورشیدی دمای خود را از دست می دهد و سنسوری که بر روی آن نصب گردیده است دمای کمتر از 50 در جه سانتی گراد را اندازه گیری نموده و فرمان خاموش شدن پمپ سولار را برای پکیج ارسال می نماید و پکیج به منظور تامین آب گرم مصرفی روشن خواهد شد.