ariston

آشنایی با تکنولوژی پکیج های چگالشی ( کندانسینگ)

تکنولوژی پکیج های چگالشی ( CONDENSING BOILER ):

همان طور که می دانیم در پکیج های معمولی ( کامبی ) محصولات احتراق در هنگام خروج از دودکش دارای گرمای بسیار زیادی می باشد(متخصصان این امر دما را بین 100 ċ-120 ċ تخمین می زنند) به همین منظور کارخانه های معتیر تولید کننده پکیج های گرمایشی به این نتیجه رسیدند که با تغییر در نوع محفظه احتراق ومبدل می توانند بخشی از گرمای خروجی از دودکش را به عنوان پیش گرمکن مدار گرمایش باز گردانند و همین امر منجر گردید که محصولات احتراق با دمایċ 50-60تخلیه شود اما چون دمای محصولات احتراق به یکباره از ċ 120 به مقدار 60-80 ċ می رسد باعث تشکیل فرآیند میعان گردیده و بخار آب داخل محصولات احتراق تبدیل به قطرات آب می شوند(به دمایی که قطرات آب تشکیل می شود دمای شبنم گفته می شود). با توجه به اینکه PHقطرات آب ایجاد شده بین 2˂PH˂4 می باشد می توان گفت قطرات ایجاد شده اسیدی بوده و باعث خورندگی فلزات خواهد شد. به همین دلیل در پکیج های چگالشی به منظور تخلیه قطرات اسیدی ایجاد شده، قسمتی را به نام سیفون تخلیه تعبیه کرده اند که در زمان نصب پکیج چگالشی باید به درین ( تخلیه ) فاضلاب متصل گردد .

با توجه به توضیحات فوق الذکر، کمپانی معظم آریستون ایتالیا توانست با خلاقیت و نوآوری و نگاهی دقیق به آینده ، نسل جدیدی از محصولات کم مصرف پکیج های چگالشی را رونمایی کند و پیشرو تکنولوژی کندانس در جهان باشد. مهترین ویژگی محصولات چگالشی آریستون ایتالیا 35 درصد صرفه جویی در مصرف انرژی نسبت به پکیج های سنتی رایج بوده که این طراحی هوشمند باعث گردید که محصولات آریستون مورد استقبال گسترده بیش از 150 کشور در جهان قرار گیرید . پکیج های چگالشی آریستون ایتالیا از راندمان بیش از 107 % نسبت به پکیج های معمولی Combiبرخوردار می باشند.

به منظور تائیدیه کاهش مصرف انرژی و حفاظت از محیط زیست پارامترهای توان حرارتی ، راندمان، توان مصرفی و میزان تولید صدا مربوط به پکیج چگالشی آریستون مدل کلاس پرمیوم مورد تست و آزمایش های تخصصی قرار گرفت و آریستون توانست با موفقیت مدال طلایبهینه سازی مصرف انرژی را در کشور اسپانیا به خود اختصاص دهد.

 

آریستون به پاسداشت طراحی برتر و کاهش 35 در صد صرفه جویی در مصرف انرژی و تضمین کیفیت کلمه premium را به مدل های چگالشی ( کندانس ) خود افزود .